Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.07.2010 11:36:50 

Výmarský ohař Jch. Bruno Prodomasua Praga

Novinky

 

 

15. 7. 2010 - stránky přestěhovány na novou adresu: www.fortunapraga.com

Prosím všechny návštěvníky, aby si je aktualizovali ve svých odkazech a ti, co je tam zatím nemají, ať to koukají napravit! =)

Nové stránky jsou ale stále ve výrobě, takže fotogalerie a novinky stále pokulhávají =(

20. 1. 2010 - proběhla super procházka v lesích kolem Vyžlovky, jen díky dezorientačnímu smyslu paničky se malinko protáhla, tak na 12 km =) Foto zde...

24. 12. 2009 - Soňa & Bruno přejí všem ještě více pohody, štěstí a zdraví v příštím roce... PF 2010!

 

19. 12. 2009 - proběhla super prochajda v Krčském lese opět konečně s maďarkou Annie a tentokrát se přidala i mladičká boxeří slečinka Dáša. Foto zde! A zapomenuté z listopadu zde!

 

prosinec 2009 - tak opět měsíční pauzička, už se to u nás stává pomalu tradicí =) Nicméně tentokráte se aspoň něco dělo. Zúčastnili jsme se 6. 12. 2009 již podruhé HAFBO Mikuláše. Událost to byla více než povedená, ve skupince jsme šli s našimi kamarády Ivou a Petrem a šedivými čtyřnožci Anouk a Allegrem, Bruník byl v sedmém nebi. =) Moc děkujeme organizátorům za velmi vydařenou a zábavnou akci, již teď se těšíme na příště...

Zde můžete shlédnout pár fotek - za které děkuji Ivě (od Císařského ostrova), některé jsou opravdu povedené! =D

6. 11. 2009 - tak po skoro měsíci musím oprášit pavučinky tady u mě na webu. Piš si černý puntík, paničko! =) Jenže ani nemáme moc o čem psát, žádne novinky se u nás nedějí a když už, tak né moc pozitivní. Zrovna ve středu jsem si nějak nepříjemně narazil jeden prstík na pravé zadní noze, takže jsem teď spíše ležící, spící. Ale sádru naštěstí nemám, prý je to jen pohmožděné. Tak mám na týden zase klidový režim, ale už teď vymýšlím lumpárny, co zas provedu... Třeba jako minulý týden jsem viděl nějakou černou tečku na zdi, hrozně mě iritovala, tak jsem pro jistotu rovnou vykousal asi 20 centimetrový kruh na zdi a hned byla tečka pryč.

Další novinka je, že mi panička pořídila super pelíšek... Tramtadadááá, dostal jsem ke svému rok a půl výročí - VLASTNÍ POHOVKU CELOU JEN PRO SEBE!!!! Je to moje zlato, ta panička, teď se tam celý dny vyvaluji, tahám si tam svoje tretky a tak...

 

Zase se ozvu, až se něco bude dít... Už teď si brousím drápky na běžky a lyže...jupííííí... Zimo, přijď brzo k nám! =)

9. - 11. 10. 2009 - Tak přicházím s novinkami a vemu to letem světem, ale popořádku. Takže v pátek jsme se s paničkou a jejím tatínkem vydali společně na cvičení do HAFBA, aby mě tam oba pěkně potrápili. Taťka si mě vzal pěkně do parády na poslušnost a musím přiznat, že jsem chvílema nevěděl, kdo s kým víc cvičí. Zda on se mnou nebo já s ním. :o) Po hodině mě panička už ale postavila do latě a šli sjem dělat aporty a musím se přiznat, že jsem toho nějak dost pozapomněl, takže budem muset zase procvičovat...

No a teď k dlouho očekávané události. V neděli jsme se zúčastnili Světové výstavy psů v Bratislavě, na což byla panička OPRAVDU velmi zvědavá. O celkové atmosféře, chaosu a úrovni se radši zmiňovat nebudu, oba nás dost zklamala. Ale i přesto jsem zabojoval, co to šlo a vyběhali jsme si společně známku Výborná a cca 9. - 10. místo z 12 psů v mezitřídě, což je pro nás nepopsatelný úspěch umístit se mezi špičkou světa s takovou to známkou. Foto z víkendu zde! Omluvte špatnou kvalitu...

Podrobnosti dodám později, nejde nám doma scanner, tak nás omluvte... :o)

28. 9. 2009 - sváteční den strávený v ZOO ve Dvoře Králové. Kupodivu jsme tam potkali opravdu spoustu pejsků, takže to pro paničku bylo se mnou trochu náročnější. Ale užili jsme si krásný podzimní den i s pánečkem a bylo to moc fajn... Foto!

12. 13. 9. 2009 - zajeli jsme si s Brunem na naši poslední výstavu ve třídě mladých a to do německého Lipska. Výstava to byla více než povedená, v sobotu sluníčko a po oba dva dny posuzování venku, což nám s Brunem o dost více vyhovuje než hala! =/ No a největším zakončením našeho tažení bylo nedělní dokončení Junioršampionátu Německa, tudíž panička již může hrdě vytrubovat, že má doma jednoho Junioržampionka! =) Velmi děkujeme za milou společnost všech českých vystavovatelů, rádi jsme je opět viděli, probrali vše podstatné. Samozřejmě gratulujeme všem k jejich získaným úspěchům. Speciální dík patří naší chovatelce, opět zajistila bezpečný transport tam i zpět!!! :o) Foto bohužel tentokrát nebude, neb mi klekl fotoaparát hned po příjezdu. Kartičky a posudky dodám opravdu hned, jak mi čas dovolí...

5. 9. - 6. 9. 2009 - ZKOUŠKY VLOH A PODZIMNÍ ZKOUŠKY V I. CENĚ

Podrobnější info dodám později, teď s Brunem zaslouženě komatíme...Fotky TU!

červenec - srpen 2009 - jak je vidět, prázdniny v plném proudu, proto s paničkou trávíme co nejvíče času venku a ne u počítačové bedny. Tudíž se dodatečně omlouvám, že jsem nepodal hlášení, co se kolem mě děje. Pokusím se to tedy ve zkratce napravit. Červenec jsme trávili převážně venku bez jakékoliv zátěže a opravdu si užívali - jak by taky ne, když mě panička dala na týden na babysitting k jejím rodičům a odjela se slunit do Řecka.

Od srpna mi ale začal tvrdý režim. Nejdříve fyzická příprava v Tatrách, každý den jsme nachodili alespoň 15 km, já pokud možno v postroji a tedy s paničkou "na zádech". Zároveň začala intenzivní příprava na podzimní zkoušky. Od 15. - 22.8. jsem se zúčastnil svého prvního výcvikového tábora pořádaného Klubech chovatelů výmarských ohařů v Brodě nad Dyjí a moc se mi tam zalíbilo, takže myslím, že tam nejsem naposledy! :o) Nyní mám týdenní rekonvalescenci, nevim, kdo ji víc potřebuje, zda já nebo panička =D a od neděle 30.8. vyrážíme na další intenzivní výcvik do již známého Liblína u Rokycan. Pokud budou stát všichni svatý u nás, mohli bychom se v sobotu 5. 9. účastnit i podzimních zkoušek. Spíš bych to nazvala pokusem o zvládnutí PZ. :o)

Foto jsme také nějaké nasbírali, ale momentálně se někam rozuteklo, tudíž, až posbírám, dodám SEM!

10. - 12. 7. 2009 - pohodový víkend s partičkou na chaloupce. Co říci více, tentokrát o mě tolik nešlo, takže se tu nebudu rozepisovat. Jedině, čim si u mě panička doost šplhla je fakt, že jsme sebou vzali i mojí kámošku vyžlu Aniee. Fotky zde!

6. 7. 2009 - proběhlo další skvělé výcvikové dopoledne v Liblíně u Rokycan, kam se na konci srpna chystáme i na další výcvikový týdeňák. Fotky bohužel nejsou, neb nebyl vůbec čas fotit. Ve zkratce - udělali jsme aport na malém a vetším kozlíku a poté pokus o aport na pernaté (kachna), ale ten nám zatím skoro vůbec nešel. Brunovi kachnička nějak nevoněla a navíc byla už od začátku dost načatá.

26. 6. 2009 - Tento víkend nebyl po delší době výstavní ani pracovní, ale pouze dovolenkový. Panička mě vzala se svojí maminkou a dědou na výlet do Lužických hor. A to konkrétně do malebné vesničky Kytlice, odkud jsme pořádali krásné a dlouhé výlety, na kterých se mi moc líbilo. Fotky zde!

20. 6. 2009 - Oblastní výstava psů - Praha 4 - Kunratice

Tak jsem se zúčastnil další výstavy. Pro letní sezónu zatím poslední. Jednalo se, jak si panička naivně myslela o komornější výstavu v zámeckém parku v Praze Kunraticích. Ovšem s tou komorností se velmi spletla. Když jsme dorazili společně na místo, čekalo nás šokující odhalení a to v počtu 18 výmarů v kruhu, což se moc nestává ani na mezinárodních výstavách. Nicméně jsem se panu rozhodčímu Němcovi velmi zalíbil a získal jsem Výbornou a Vítěze třídy mladých. Jelikož mu šlo posuzování velmi od ruky, šel jsem si s kamarádem Indiánem a jeho paničkou Kristýnou zaplavat do nedalekého Šeberáku. Bylo to letos první koupání a hned jsem do toho skočil s vervou sobě vlastní. Mrkněte na fotky z výstavy a koupání TU. Posudky dodám později, až bude klid.

21. 6. 2009 - Sraz štěňat z vrhu B - chovatelská stanice Prodomasua Praga

V neděli jsme se vydali do nedalekých Máslovic k naší chovatelce na sraz sourozenců z vrhu B po roce. Setkání to bylo více než podařené, Řádně jsem všechny očuchal, sešlo se 8 z 9 sourozenců. Fotky viz výše.

13. - 14. 6. 2009 - NVP+MVP ERFURT

Tento víkend jsme se pokusili o získání dvou titulů v třídě mladých (pomalu se nám to už krátí, Bruno začíná svůj 14 měsíc) na národní a mezinárodní výstavě v německém Erfurtu. Vyjížděli jsme v půl čtvrté ráno, panička myslela, že to bude její smrt. Tímto by chtěla jejímu Davidovi moc poděkovat za odjezdový a příjezdový support k naší chovatelce. Společně jsme se v ryze dámském složení odebraly směr Erfurt, na výstavišti jsme byly v osm hodin ráno, takže akorát tak na "zabydlení a aklimatizaci". Nastupoval jsem ve třídě mladých, kde jsem vybojoval na národní výstavě V1, CAJC, JunBOB. V závěrečných soutěžích nás předběhli samý dlouhosrstí, nevím, jak si to vykládat, cítil jsem se trochu méněcenně...

V neděli jsem na mezinárodní výstavě nastupoval opět v mladých a potřeboval jsem získat poslední titul k ukončení čekatelství německého junioršampiona. Bohužel paniččina silná nervozita a moje únava nám to překazily a titul jsme nedostali a odcházeli zklamaně  s VD. No nic, je to jen soutěž a proto neházíme flintu do žita a zkusíme to příště... =) Nicméně velmi děkuji všem za milou a opravdu přátelskou atmosféru a společnost, Janě za odvoz a "Eržice" za vynikající navigaci bez jediného zaváhání... Všem úspěšným moc a moc gratulujeme! :o) Info a foto dodám, až získám...

23. 5. 2009 - Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích!!! A já jako vítěz mladých psů. Obdržel jsem titul CAJC, započal čekatelství českého Junioršampiona... všichni štastní... =) Foto zde, posudek v sekci Výstavy.

  

11. 5. 2009 - dny letí jako voda, tak odsud musím smést pavučiny... Ostatně jako z paniččiny peřinky, na týden mě dala do babysittingu k prarodičům. No, co vám budu povídat, ještě teď jsem z chaloupky unaven a navíc řádně zasycen vším možným (včetně králičích bobků, žáby a tak, ale psstt..., jinak bych se pod tu peřinku taky nemusel delší dobu dostat!)

9. 5. jsem se hrdě zúčastnil Speciální výstavy výmarských ohařů v Oboře Volský žlab u Přibyslavi. Počasí bylo nádherné, tak jsem se i rád předváděl a co se stalo skutečností, bylo vyběhání známky Výborná v konkurenci 19 psů v třídě mladých. Ne, že bych byl teda mezi stupni vítězů, ale jelikož padaly VD i D!!!, tak to beru jako velký úspěch. Panička jakbysmet, málem mě láskou spapala... Opět jsme to pojali jako rodinné setkání, v kruhu stáli buď za mnou nebo přede mnou bratři Bond Clide, Bak a Bastien, všichni úspěšní rovněž na Výbornou. Posílám oooobrovskou gratulaci celé chovatelské stanici Prodomasua Praga!!! Good luck for everyone! Foto zde!

 


 

28. 4. 2009 - tak konečně přicházím s větší aktualizací. No i když, fotky dodám asi později, je jich celkem dost a já jsem teď dost rozlítaná. Takže popořádku.

11. 4. - zúčastnil jsem se společně s třemi brášky Pojizerské výstavy psů (krajská) a přestože setkání to bylo více než příjemné a jsem moc rád, že jsem všechny mohl dostatečně očuchat a Soňa pozdravit, posuzování už se mi tolik nelíbilo. Nicméně abyste byli v obraze - bratři Bastien - V1 a Bond Clide - V2, si odnesli výborné a já a bráška Bak jen VD. Holt, jak se říká, jednou nahoře, jednou dole... Každopádně všem dodatečně velmi gratuluji, byl to moc příjemný den.

18. 4. - byl jsem i přes všechny rošťárny a nevole sveden a to na OMS Praha 6. Vše mám ve standardu, takže teď jen pilně cvičit a můžem zkouškovat do alelůja! I když plánované vlohy (2.5.) po dlouhých úvahách odkládáme na konec června nebo září, dle momentálních dispozic. =)

22. 4. - dlouho avizované první narozeniny se staly skutečností a já už od rána cítil divné lechtání v žaludku. Taky jsem si pěstoval místo na megadort, který pro mě Sonik den předem připravovala. Přestože mě v samotný den trochu zanedbávala a společně jsme to sami dva oslavili až ve čtvrtek, středa byla taky super - prarodiče se o mě postarali a dort jsem shlt jako nic... Teda jen půlku, víc mi nedali, abych se nepo... Grrr!!! =)=)=)

24. - 26. 4 - báječný víkend v Lučkovicích, který se začíná stávat pravidlem. Super lidi, skvělé počasí, věčné trénování a moooc pejsků. Všem velmi děkuji, ráda jsem je viděla a již teď se s Brunhildou těšíme na příště. Potrénovali jsme vystavování a hledání na vlohy a máme ještě rezervy, noo! Hold je panička perfekcionalistka a já "starej herečka".

 

24. 4. 2009 - po víkendu přijdu s větší aktualizací! 18. 4. 2009 jsem byl na svodu (vše v pořádku) a 22. 4. jsem oslavil své první narozky. Tudíž dodatečně všem sourozencům přeji Vše nejlepší!

6. 4. 2009 - tak přicházím s další aktualitkou. Ve čtvrtek jsme byli s paničkou již tradičně cvičit a co čert nechtěl - Soňa si zamotala ruku do stopovačky a protože mám sílu jako čtyři tažní koně =), tak jsem jí ho nechtěně zlomil. Jsme z toho oba moc smutní.

To nás ale nemůže vykolejit a tak jsme se v sobotu vydali na Národní výstavu do blízkých Drážďan a vyplatilo se. Po úžasném předvedení paničky kamarádkou Pavlínkou jsem si vyběhl ocenění SG 1 (u nás V1), CAJC a následně už s paničkou i titul Nejlepší mladý (JunBOB). Tímto Pavlínce ještě jednou opravdu děkuji, zasvěcení vědí, že to nebyl lehký úkol! =) Posudek v sekci Výstavy, foto dodám později sem!

 

28. 3. 2009 - přidávám nové fotečky ze cvičení - zde!

21. 3. 2009 - JAAARRROOO je tady, jupí, bezva, hafhaf... Tak proč ho hned neoslavit skvělou výmaří prochajdou (promiň Merlinku, na tebe samo nesmím zapomenout) s jedním vlkodavčím mimísem, jedním dvounohým mimísem a ještě jednou princeznou v kočárku. Samozřejmě nechybělo 10 dospělých dvounožců, které jsme my, šediví lovci, provětrali na krásnem kopci Cibulka. Do výletu byly zapojeni (beru, jak si vzpomínám :o): Vanda Anisok, Airra Artemis Terra, Artuš Artemis Terra, Annie Monvi Salvia, Cira z Horního Jelení, Agáta ze Zámku Hořovice, Cita ze Sedleckých skal, Kelt Paladuz (alias Merlin, vlkodav), Isa z Mandátu, Hollieseast Silver Saracen a samozřejmě JÁ Bruno Veliký :). Všem moc děkuji za uspořádání, příjemnou společnost a super náladu, rádi jsme poznali nové kamarády a těšíme se na příští setkání. Foto zde!

  

15. 3. 2009 - slunečné počasí nás vytáhlo ven. A navíc ještě jedna událost - oprášili jsme pokrevní přátelství s kámošem FIDLEREM. Povedený den... Následně mě panička vzala za Lukym a to byl den ještě lepší, všem třem se nám venku moc líbilo...

7. 3. 2009 - tak se konečně opět hlásím o slovo. Panička je hrozná a skoro vůbec mě sem nepouští a já pak nemohu pouštět do světa všechny lumpárny, co jsem na ní zase vymyslel. =))) Teď mám opravdu telecí léta, takže jsem jak utržený ze řetězu a navíc mě často trápí skléróza a zapomínám, co jsem se jako malý naučil. Něco Vám prozradím... já to nezapomínám, ale občas dělám, že si nemohu vzpomenout a čekám, co na to panička... =) Do odkazu přidávám nové fotky z března. Proběhlo super venčení s nastávající maminkou Cirou z Horního Jelení - více info v odkazech.

A teď poslední aktualitka. Panička se rozhodla pro další projekt...asi je toho na ní málo, tak budu muset přitvrdit...a spolu s mými kamarády vytvořila pro všechny psí milovníky a jejich radosti PSÍ KUCHAŘKU, kde se dozvíte mnoho zajímavých receptů a můžete nám pomoci ji dále rozšiřovat, vytvářet a zdokonalovat!!!

 

 


 

15. 2. 2009 - dneska byl den ještě lepší než včera. Poprvé jsme s paničkou vyrazili po zimě do honitby - konkrétně Praha západ. Jel s námi i kamarád Bornelo a na místě jsme se sešli s domácím německým kraťasem Goofema jeho paníčkem. Cvičili jsme dvě hodiny tak intenzivně, že panička zapoměla i fotit, ale bylo to opravdu povedené odpoledne. Zjistila naše velké rezervy, neboť cvičení v Praze se s lesním cvičením nedá srovnat, takže začínáme tvrdě makat...

  

14. 2. 2009 - tak konečně přicházím s další aktualitou. Dnes proběhla na Hostivařské přehradě velmi vydařená procházka, nečekaně se sešlo devět psů - konkrétně výmaři Artex z Pankráckého vršíčku, Bornelo z PV, Barny z PV, Bentley z PV, já Bruno a kámoš Allegro od Císařského ostrova, poté vižláček Art z PV a dva super kokříci Benji a Teddy. Procházka to byla opravdu vydařená, přestože počasí nám tolik nepřálo. Foto si můžete prohlédnout zde.

26. 1. 2009 - zkouškové paničky je v plném proudu, tudíž aktualitky trochu pokulhávají. Ale nic se nebojte, já řádím stále stejně, tudíž prochajdy a výlety probíhají. Na mix fotek můžete nahlédnout zde!

14. 1. 2009 - dneska zase zima jak když praští, ale přesto stále chodíme ven (no to bych taky paničce pěkně vytmavil, kdyby mě nechala doma). Udělali jsme i video, ale nevím, zda se Soně podaří ho sem a sem jedno starší umístit.

 

9. 1. 2009 - tak se opět hlásím v novém roce a dodatečně vám všem v něm přeji jen to nejlepší. Silvestrovské oslavy jsem přežil bez újmy a tak jsme se s paničkou mohli vydat netradičně v pátek 9. 1. 2009 na 4. Hanáckou národní výstavu psů. Posuzoval polský pan rozhodčí a zároveň i prezident polské kyn. unie Andrzej Mania. Odnesl jsem si ocenění VN 1 a krásný posudek. Až bude více času, panička sem vše dodá, prozatím alespoň fotky zde!

 

KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH A MNOHO ŠTĚSTÍ DO NOVÉHO ROKU 2009 PŘEJÍ BRUNIK&SONIK

 

 

24. 12. 2008 - Dopolední Štědrovečerní procházka :o) s novým kamarádem Benjim a zrzavou chodící pubertou Aniee...Záblesky zde!

21. 12. 2008 - Dostali jsem s paničkou pozvání na vánoční setkání pražských výmaráků, tak jsme ani na vteřinku neváhali a vyrazili do Prokopského údolí. Účast byla povedená, měl jsem čest poškádlit - Annie Monvi Salvia a Cira z Horního Jelení, dále jsem pánsky poklábosil s - Bornelo z Pankráckého vršíčku a Gary z Postupických lesů... No bylo to moc příjemné a aby jste mi tolik nezáviděli, přihodil jsem vám sem i pár foteček... :o)

13. 12. 2008 - Předvánoční procházka na Staroměstské náměstí (tfuj, ať už mě tam panička prosím nikdy nebere). Večer k nám dorazil můj lidský bratranec a dostal jsem mooc dobrou kostičku, se kterou jsem poctivě zapózoval - viz foto.

5. 12. 2008 - Mikulášký večer - tak mě panička vystrojila jak čertovské strašidýlko. Mrkněte na fotečky, tu!

 

30. 11. 2008 - Konečně můžu velmi pochválit i já paničku. Vymyslela pro mě super akcičku a ještě zařídila i skvělé počasí, takže poslední listopadová slunečná neděle byla opravdu vydařená... A co se dělo? Zúčastnili jsme se akcičky s  názvem HAFBO Mikuláš 2008, jak jinak, než pořádanou pejskaři z www.hafbezobav.cz. Cca desetikilometrový pochod plný různých úkolů a psích peripetií se nám oběma moc líbil, potkali jsem spoustu zajímavých lidí a jejich čtyřnohých ratolestí a již nyní se těšíme na další společné psí řádění! :o) Fotečky jak jinak než zde!

22. 11. 2008 - Táák a je to tady! Bruno slaví 7. měsíců a venku je první den bílo... :o) No super, hned jsem paničku vytáhl z postele a šli jsme se zrzkem řádit, takže nové foto zde...

 

18. 11. 2008 - tentokráte přichází pouze panička s novou aktualitkou (mě nějakým omylem nechala doma, doteď to nechápu!!!). V sobotu 15. 11. se vypravila do Letňan na MVP Praha, aby prý okoukla terén a mě chlácholila, že bylo dobře, že jsem tam nešel. Pěkně mě lakuje, zapoměla odeslat přihlášku, tak to je... Nicméně teda konkurenci okoukla, pocity měla rozpačité, ale do Olomouce už se vypravíme a utkáme se o další posudek v kategorii dorostu. :o) Fotky navíc taky nemá, protože si prý zapoměla foťák, no nevim, bylo ráno, tak jí to asi budu věřit...

9. 11. 2008 - nedělní listopadové slunné odpoledne - šťastná to vyjímka. Jelikož byl pro dnešek zrušen cvičák, naše ohaří partička se vydala do Průhonického parku na úžasnou a dlouho venčící prochajdu s lehkými prvky cvičení... :o) Foto zde.

 

7. 11. 2008 - přicházím s další aktualitkou. Dneska se panička pochlapila a poprvé mě vzala do loveckého výcviku. Absolvovali jsme seznamovací lekci na cvičišti v Praze Řeporyjích - HAF BEZ OBAV. Bylo tam s námi dalších sedm lovců, takže radost pohledět. :o) Brzo přidám nové fotečky, jak se zlepšuji...

28. 10. 2008 - panička konečně nahrála spoustu nových foteček mojí maličkosti ve věku 6-ti měsíců, takže je můžete shlédnout tady.

23. 10. 2008 - krásný podzimní den. Počasí přímo lákalo ven, tak jsme vyrazili s Brundibárem po delší době MHD přes celou Prahu - no to byla jízda - až do krásné Stromovky. Panička se teda trochu bála, že se třeba propadnem, ale naštěstí se tak nestalo a my se mohli potkat s našema výmaříma kamarádkama - Ivou s Anouk a Martinou s Cirou. Anuška má krátce po štěňátkách a ještě jí dvě zbývají na krku, tak nám tito tříměsíční prckové dělali nevídanou společnost... :o) Za krásné fotky děkujeme Ivce - foto zde.

11. 10. 2008 - dnešním dnem jsme odstartovali moji výstavní kariéru a musím říct, že velmi úspěšně. Výstava se nesla ve velmi příjemném duchu, počasí bylo od rána trochu nepovedené, ale jak se říká, jedenáctá rozhodla a my jsme se šli předvést již za svitu slunce. Pan rozhodčí byl velmi hodný, naše domácí trénování se vyplatilo, Bruník se krásně předvedl a panu rozhodčímu se moc líbil. Získali jsme ocenění VN1 a již nyní se těšíme na další výstavu... Na výstavě jsme potkali i pár známých tváří, takže abecedně gratulujeme Annie Monvi Salvia (V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, BIS 4-6), RR Bassi - V1, Vítěz třídy a Cira V1, Vítěz třídy.

A jako poslední třešničku dodávám i další titul a to vítězství v soutěži o Nejhezčí chovatelskou skupinu. Takže, já Bruno, gratuluji mamince Andy Prodomasua Praga a babičce Áje od Karlovy Boudy, že jsem jim k tomuto vítězství mohl pomoci. Panička je za tuto cenu obzvlášť ráda, protože ji moc těší, že má takovouto "rodinu"... :o)

Foto naleznete zde.

 

5. 10. 2008 - tak jsme se sešli s naším kamarádem Bornelem (interně nazývaný el Bordelo) a užili jsme se opravdu vydařené slunné podzimní odpoledne. Nejprve jsme se vylítali v parku pro psy, kde jsme potkali spoustu kamarádů a poté panička přemluvila Lukáše a šli jsme spolěčně cvičit. Musím přiznat, že se začínám pomalu opravdu zlepšovat, panička byla nadšená. Poprvé mi udělala vlečku, já ji krásně našel a nakonec aport potažený kůží předpisově uchopil a nosil. Ale nic se nemá uspěchat, tudíž již toto byl fakt úspěch...

V sobotu 11. 10. nás čeká výstavní premiéra na 7. Oblastní výstavě psů loveckých plemen v Praze na Džbáně, tudíž, kdo nás chce vidět naživo, dostavte se... A ostatní nám prosím držte moc a moc tlapky, bude to legrace... :o)

25. 9. 2008 - dneska jsme byli opět cvičit, ale tentokrát na nás čekalo velmi milé překvapení, a to v podobě nádherného nového psího kamaráda - Artuše Artemis Terra. Artuš a jeho panička jsou moc fajn a už nyní se těšíme na další setkání. Samozřejmě nemohla chybět i naše "sparing partnerka" na cvičení, Dorotka a její starší ségra Cituška... :o)

 

 

   

19. - 21. 9. 2008 - další velmi podařený víkend. Tentokrát si na mě panička připravila pěknou lumpárnu - vyvezla mě na víkend na výcvikový tábor pro lovecké psi. Ale hned od pátečního večera se mi tam začlo moc líbit, tábor se konal v krásném prostředí jižních čech, blízko vesnice Lučkovice. Pořadatelem byl Štěpán a jeho lovecká smečka z Laváre Morávia, přestože byla děsná zima, účast byla opravdu velká - cca kolem 40 psů a 60 osob. :o) Takže si dokážete představit ty lumpárny, co jsme od rána do večera prováděli... Naším výcvikářem pro začátečníky se stala Zuzka a tímto jí moc děkujeme za trpělivost, ochotu a cenné rady. Fotky snad panička dodá co nejdříve, má jich opravdu hodně, tak musí vybrat opravdu ty nejlepší! Takže zde malá ukázka a vše můžete shlédnout zde.

 

       

14. - 15. 9. 2008 - tento víkend byl velmi vydařený, po dlouhé době jsme se opět sešli jako rodina a vydali se společně na chaloupku. V nedalekém Telči se v sobotu konala klubová výstava výmarských ohařů, tudíž jsme zde nemohli chybět. Počasí se nakonec udobřilo, i když mi občas byla pěkná zima na tlapky. Panička i já jsme zde obdivovali mnoho a mnoho mých "příbuzných" a obhlíželi výstavní postoje a běhy. V neděli jsme se s paničky bráchou vydali do lesa, kde jsem byl opět jak v sedmém nebi. Samozřejmě jsme zkoušeli i výstavní postoj, ale kolem bylo tolik pachů, že jsem chvilku nepostál v klidu. Omluvte prosím také paničky lehce dementní výraz, měla toho za celý víkend plné kecky... :o)

 

                 

8. 9. 2008 - musím se vám pochlubit, jak mám statečnou a hodnou paničku. Ve středu ji trhali osmičky, tak jsem malinko plakal, když šla do nemocnice. Když se vrátila, byl jsem moooc hodný a jsem vlastně doteď, protože ještě pořád trpí a já trpím s ní. Ale aby ona udělala radost na oplátku mě, vzala mě na víkend na chaloupku, kde jsem mohl s pánečkem pobíhat po lese a čmuchat a čmuchat... Také jsem se naučil štěkat na povel, takže tak úplně můj výcvik nezanedbává, ale každý den mi slibuje, že až bude fit, hned se do toho zase pustíme. čeká nás první výstava, tak musíme trénovat, ale o tom později... :o)

 

     

2. 9. 2008 - čas zase utekl jako voda, tak se pochlubím s novinkami. Od minulého čtvrtka jsem strávil skvělé čtyři dny v Šumavských lesích, bylo to tam fakt bezva. Celé dny pobíhání po lese, koukání na kačenky v jezerech a dokonce jsem dostal i novou hračku - chrochtajícího čundu Igora. Je to můj věrný kámoš, jen ho začínám lehce devastovat. :o) Včera jsme byli s Ciruškou v Krčským lese, prochajda byla perfektní, jen jsme byli oba trochu negativně naladěni, ani sám nevím, co s námi bylo, nicméně to odneslo moje ouško, tak se teď vydávám za těžkého maroda (zpočátku to vypadalo děsivě, panička z té krve zezelenala jak sedma, ale ani jsem nekňuknul, takže to tolik nebolelo) a dostávám pořád něco dobrého... Všichni teď doufáme, že to brzo a hezky zaroste a budu zase místní frajírek... :o)

 

           

24. 8. 2008 - tak jsme s Aniee podruhé zavítali do Krčského lesa. Počasí nám přálo, no prostě paráda...

 

 

22. 8. 2008 - dneska mě panička vyvedla ukázat mému dalšímu kámošovi. Tééda, je to fakt prcek a navíc o měsíc mladší, ale dost si na mě dovoloval... Tak jsem ho pořádně prohnal a někdy i "podrbal" v kožíšku! :o)

 

 

     

20. 8. 2008 - po pár denní odmlce mě konečně zase panička pustila ke slovu. Přestože se až tak nic zajímavého neudálo, pochlubím se vám... ta moje psí máma mě donutila chodit cvičit. Zatím tedy jen cvičíme zlehka poslušnost pod vedením jedné zkušené paní, půlku času si stejně hrajeme dovádíme, chodí tam se mnou ještě půlroční boxerka Dora, celého mě vždy zaslintá... :o))) Mezitím panička čerpá cenné rady a pak je na mě aplikuje, to si teda dovoluje už dost... Také jsem byl dneska běhat v parku a poprvé se setkal se psím telátkem - modrou německou dogou, fííhaaa, ta měla ale velkou pusinku, celého mě oslintala radostí...

 

 

14. 8. 2008 - tak se vám musím pochlubit s další novinkou. Seznámil jsem se s další super kamarádkou, zrzkou Aniee, je to maďarská ohařka a musím se fakt přiznat, že se mi moc líbí. Je prostě boží, vyvádíme spolu lumpárny, také jí dost proháním, pak ona mě a nakonec si ožužláváme ouška. Byli jsem se projít na Bohdalči v lese, bydlíme totiž kousíček od sebe...

 

       

13. 8. 2008 - Dneska nás čekala dlouho slibovaná procházka s mým novým kamarádem Bonýskem (Bornelo z Pankráckého vršíčku) a paničky kamarádem Lukasem... Ráno to teda vypadalo na pěkný déšť, ale odpo se vyčasilo a my vyrazili do Průhonického parku. No paráda, s Bornelem jsme si hned padli do oka, přestože je o týden starší a o hlavu větší, no musím uznat, že z něj bude moooc krásný výmaraček trochu dinosauřích rozměrů :o))))) Pročmuchali jsme společně každý kout, vzájemně si okousali ocásky a nakonec málem skočili do vody... Ale to samozřejmě ke zklamání těch dvou dvounožců nevyšlo. Nicméně jsem rád, že ho znám a určitě spolu budeme vyvádět soustu rošťáren...

 

 

 

 

12. 8. 2008 - Zdravím všechny příznivce pejskařů, pokud nesouhlasíte s novelou zákona na ochranu zvířat - "vodítkový paragraf", mrkněte na tuto adresu: http://tuat-web.info/psi/petice/index.php

9. 8. 2008 - dneska nás čekalo velmi milé setkání, a to s jedním z brášků, Blue Berrym Prodomasua Praga. Berry je opravdu krásný pejsek, hezčího brášku si nemohu přát, je o trochu větší a mohutnější než já, ale já ho určitě brzo doženu. Při soubojích měl ze začátku trochu navrch, ale hned jak jsem se otrkal, dával jsem mu také, co pro to. Setkání bylo o to příjemnější, že proběhlo v domovské chovatelské stanici Prodomasua Praga a tak jsem viděl po měsící a půl i mamku a babičku a obě tety.

       

 

 

3. - 8. 8. 2008 - čekala nás krásná dovolená na Slapech. Počasí nám opravdu přálo, takže jsme podnikali výlety po lese a nebo se slunili u vody. Achh, ta prokletá voda, zase se mi tam vůbec nechtělo, přestože jsem se škvařil na sluníčku... Ale jednoho dne, tam byla labradoří kamarádka, byly jí tři měsíce, takže byla menší než já a mohl jsem ji pořádně potrápit. A jak je známo, labradoři jsou vodomilové, takže přede mnou utekla do vody a já jsem se normálně rozplaval za ní. To by jste měli vidět, jakou měla panička radost. Samozřejmě zapomela fotit, takže to musela zvládnout při druhém pokusu, ale to už se mi tolik nelíbilo. Během celého týdne jsme potkali i pár zvířátek v lese, ale zatím mě nechávají klidným.

        

 

1. 8. 2008 - dneska jsme vyrazili s kamarádem a jeho psím štěnětem Césárkem do Průhonického parku. Césarovi je už rok a plave jako o život, takže si panička najivně myslela, že za ním půjdu střemhlad do vody, jako by nic. No to tak teda, za Cesarem jsem do vody nešel, on totiž taky neví, kudy se má chodit, takže někam skočil a pak nemohl ven, takže ho musel páníček vytáhnout z vody a spadl tam za ním... :o))) No to jsme se smáli...

    

 

30. 7. 2008 - tak dneska jsem se na odpoledne mooc těšil, panička totiž domluvila supr prochajdu v Krčském lese s jednou nádhernou výmaří slečnou Cira z Horního jelení. Počasí nám přálo, tak jsme společně mohli blbnout v lese a já okoukával lovecku práci v lese. Naoplátku jsem ji pomáhal tahat velké klacky po lese, ale to se jí moc nelíbilo. Taky mi trochu záviděla moje hračky, ale je už přeci dospělá, tak ji nic půjčovat nebudu. :o)

        

27. 7. 2008 - pomalu se seznamuji s ostatními psími přáteli, co žijí v okolí. Jedním z nich je také Fído, zvaný Fidler, se kterým jsme si šli jedno odpoledne pořádně zařádit. Je mu pět měsíců a byl menší než já, takže jsem ho pořádně proháněl.

       

4. – 6. 7. 2008 – o víkendu jsme zavítali na slapy. Bylo to tam skvělý, celý den jsem pobíhal venku na sluníčku, lovil, co se dalo a chytal motýli. :o))) Každé odpoledne jsme byli u vody, ale fakt jí zatím nemám moc rád, přestože mě tam panička tolik lákala. No tak snad se někdy odvážím a vyrazím tam za ní, ona jí totiž moc miluje.

2. 7. 2008 – zůstávám poprvé sám doma. Sice chvilku brečím, ale po nějakém čase zjišťuji, že mi to stejně moc nepomáhá a přeci mám kolem sebe tolik hraček, že to asi nemá cenu. Jsem přeci jen už skoro velký pejsek .:o) A zvládl jsem to bravurně. Když se panička po pěti a půl hodinách vrátila, byl jsem vzorně na svém místě a neudělal žádný nepořádek. Tak mě za to opravdu moooc pochválila a hned jsme se šli proběhnout ven. Také stále pilně cvičíme poslušnost a už se začínáme zlepšovat. Postupně začínáme hledat vhodný cvičák, kde by nám poradili, co a jak dále…

1. 7. 2008 – tak jsem byl znova u veterináře, tentokráte to byla ale příjemnější návštěva. Přestože jsem dostal opět injekci, tentokrát jsem věděl, že opravdu musím a po očkování už budu moci očuchávat místní kamarády v okolí. Veterinář mě znova zvážil a hle, už vážím necelých devět kilo. To se panička pěkně pronese několikrát denně po schodech se mnou nahoru a dolu… =))))

24.6. – 29.6. 2008 – tak se pomalu sžívám se svým novým domovem. Jelikož jsem ale venku něco olízl, tak mě trápily zažívací problémy, tak jsme se hned museli jít podívat k panu doktorovi, dostal jsem injekci a hned mi bylo hej. Je mi devět týdnů a vážím 7, 8 kg. O víkendu jsem se dostal na chaloupku. Hned jak mě pustili na dvorku, věděl jsem, že to bude moje království. V sobotu jsem se vydali na kukajdu do lesa, kde jsem vše pořádně očuchal a ochutnal, klacíky byly moje… Také jsem se poprvé dostal k rybníčku, ale do vody se mi opravdu nechtělo. A v neděli jsem podnikli velkou cestu za účelem okouknout místního divočáka. Bohužel mě po cestě tolik bolely tlapky, že mě nějaké smradlavé prasátko nechalo naprosto v klidu.

23. 6. 2008 – tak nastal den D a já jsem byl odvezen od maminky do nového domova do Prahy. Z celé smečky zbyli ještě tři mí sourozenci, co si maminky mohli užívat ještě déle. Cestou jsem byl ale moooc statečný a vůbec neplakal, jen mi bylo pořád hrozný vedro, tak jsem nevěděl jak si mám v autíčku ustlat a pořád jsem na všechny vyplazoval jazýček. Po hodinové cestě v hrozném horku jsem se konečně poprvé mohl proběhnout na dvorku před barákem, ze samého strachu jsem se zapomněl vyčůrat, takže jakmile mě panička přinesla domů, vše jsem řádně pročuchal a napapal se a napil, tak sjem si to doma řádně označkoval. První noc mi bylo trochu smutno,ale jelikož mám super bejváček se spoustou hraček, tak mě to velmi rychle přešlo.

22. 4. 2008 – narodil jsem se v chovatelské stanici Prodomasua Praga jako jeden z devíti roztomilých výmaráčků. Po třech týdnech se na mě přijela podívat jedna slečna z Prahy a hned na první podhled bylo jasné, že patříme k sobě.

 

 

   

 

A teď poslední aktualitka. Panička se rozhodla pro další projekt...asi je toho na ní málo, tak budu muset přitvrdit... a spolu s mými kamarády vytvořila pro všechny psí milovníky a jejich radosti PSÍ KUCHAŘKU, kde se dozvíte mnoho zajímavých receptů a můžete jí pomoci jí s ní dále rozšiřovat a vytvářet!!!

TOPlist
 Návštěvnost:   |  Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek